Kontrgerilla iş başında: Tokat rezaletinden sonra Yalova’da evler işaretlendi

AKP-MHP organize suç örgütü düğmeye bastı. Gün geçtikçe toplum içinde etkinliği azalan iki parti, kontrgerilla yöntemleri ile Alevi vatandaşları hedef gösteriyor

26 Ocak 2021 0

Tokat’ta Alevi vatandaşların yoğunlukla yaşadığı köylerin fişlenmesi ile ilgili görselden sonra, bu defa Yalova’da Alevi vatandaşlar hedef gösterildiler.

Yalova’da Alevi vatandaşların yaşadığı evler kırmızı boya ile “Alevi” yazılarak işaretlendi. Bağlarbaşı Mahallesi Lokman Sokak’ta bulunan beş evde fişleme yapıldığı görüldü. Aileler, işaretlemeyi fark ettikten sonra suç duyurusunda bulundular ve şikayetçi oldular. Evi işaretlenenlerden birinin, Alevi inancının dini önderlerinden olan dede olduğu belirtildi.

Konuya ilişkin Pir Haber Ajansı’na konuşan Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Yalova Şube Başkanı Fikret Demir, saldırıyı kınayarak, “Toplumun sinir uçları ile oynanıyor. Alevileri kışkırtan bu ırkçılığa karşıyız. Bu sürecin takipçisi olacağız” diye konuştu.

Yaşanan fişleme olayının benzeri geçtiğimiz hafta Tokat’ın Almus İlçesi’nde yaşandı. Almus Devlet Hastanesi Halk Sağlığı filyasyon bölümünde çalışan doktor Ö.M.İ’nin, bölgedeki köylerin eski ve yeni isimlerinin altında sadece Alevi olan köy isimlerinin altında kırmızı yazı ile “Alevi” ibaresi koyduğu ortaya çıkmıştı.

Olaylar doğrultusunda, AKP-MHP iktidarının Alevileri hedef alarak “Beyaz Toros” günlerine geri döndüğü değerlendirmesinin yerinde olduğu görülüyor.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ