Köpek vahşetine 10 yıl hapis

Ankara’da sokak köpeklerinin zehirlenmesine ilişkin davada üç kişi, sahipli hayvanı öldürmek ve çevreyi kasten kirletmekten 10’ar yıl hapse çarptırıldı

28 Ocak 2020 41 0

Ankara’da sokak köpeklerinin zehirlenmesine ilişkin davada üç kişi, sahipli hayvanı öldürmek ve çevreyi kasten kirletmekten 10’ar yıl hapse çarptırıldı.

Nisan 2019’da Batıkent bölgesine minibüsle gelen kişilerin bıraktıkları tavuk etinden yiyen 16 sokak köpeği telef olmuş, bazıları da veteriner kliniğinde tedavi altına alınmıştı.

Davaya Ankara Büyükşehir Belediyesi de müdahil olmuştu.

Kararın açıklamasından sonra TODAM Başkanı Avukat Doğan Erkan, davaya müdahil olan diğer kurumlar adına bir açıklama gerçekleştirdi.

Ankara Barosu Hayvan Hakları Merkezi, TODAM, İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezi, Hayvan Hakları dernekleri ve Ankara Bölgesi Veteriner Hekimler Odası olarak, Batıkent köpek katliamı duruşmasındaydık. Kamera kayıtlarını duruşmada heyetle birlikte izledik. Sanıkların etlere zehir kattıkları ve köpeklere verdikleri açıkça görülüyor.

Üç sanığın da TCK/151-22den 2’şer yıl hapis cezası, TCK 181-4’ten 8’er yıl hapis cezası, 15.000 TL adli para cezası ile cezalandırılmalarına ve talebimiz üzerine sanıkların tutuklanmasına karar verildi.

Hayvan düşmanlarından hesap soracağız!”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ