Korona Virüste dün: Dünya genelinde yaşamını yitirenler 16 bin 558 oldu, Türkiye’de ise rakam 37

Türkiye’de korona virüsü nedeniyle ölenlerin sayısı 7 kişi daha artarak 37’ye yükseldi. Dünya genelinde ise ülkeler tedbirlerini sıklaştırırken, virüs nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı 16 bini geçti!

24 Mart 2020 0

Türkiye ve Dünya’da Koronavirüs salgını etkileri görülmeye devam ediyor.

Türkiye’de Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte 7 kişinin daha korona virüsünden öldüğünü ve 293 yeni vaka tespit edildiğini açıkladı. Sağlık Bakanının sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama şu şekilde;

“SON 24 SAATTE 3.672 test sonuçlandı. 293 yeni tanı kondu. Çabalarımıza rağmen, hastalığa yenik düşen 7 insanımız daha oldu. GENÇLERE UYARIMIZ VAR: Salgının dışında değilsiniz. Hayatınızı yavaşlatın. Risk ortamına girmeyin. Riski evinize taşımayın. Evde kalın. Hayat eve sığar.”

Birgün Gazetesi‘nin haberine göre; Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında can kaybı 16 bin 558’e yükseldi.

Covid-19 görülen ülke ve bölgelerdeki yeni vakalara ilişkin güncel verilerin derlendiği “Worldometer” internet sitesi, dünya genelinde Covid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısını 16 bin 558 olarak güncelledi. Dünya genelindeki toplam vaka sayısı ise, 381 bin 653.

AVUSTRALYA’A ÖLENLERİN SAYISI 8’E YÜKSELDİ

Yeni Güney Galler (NSW) Eyaleti Sağlık Kurumundan yapılan açıklamaya göre, Sydney Limanı’ndaki Ruby Princess adlı yolcu gemisinde virüs bulaşan kadın yolcu hayatını kaybetti. Geçen hafta limana demirleyen ve 133 yolcusunda Kovid-19 tespit edilen gemiden hastaneye nakledildikten sonra hayatını kaybeden kadın yolcunun 70 yaşında olduğu açıklandı.

Yaşanan son can kaybıyla birlikte Avustralya’da Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 8’e çıktı. Ülke genelindeki vaka sayısı ise 1895 olarak kaydedildi.

ÖNLENEMEYEN ARTIŞ

Salgın nedeniyle en çok ölünün bulunduğu İtalya’da yaşamını kaybedenlerin sayısı 5 bin 500’ü aştı. Ulusal Sağlık Enstitüsü (ISS) ise hayatını kaybedenlerin ortalama yaşının 78.5 olduğunu, en genç olanın 31 ve en yaşlı olanın 103 yaşında olduğunu aktardı.

MOSKOVA’DA SINIRLI YASAK

Rusya’da koronavirüs vaka sayısının artması üzerine Moskova’da 65 yaş ve üzeri olanlar ile kronik hastalığı bulunanların sokağa çıkmaları yasaklandı. Moskova Belediyesi yasağın 26 Mart’tan 14 Nisan’a kadar geçerli olduğunu duyurdu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ