Koronavirüsü atlatan Mısra Öz, “mücadeleye devam” diyor

Çorlu katliamında oğlunu ve eşini kaybetmesinin ardından, hak arayışı mücadelesi veren Mısra Öz, Covid-19 tedavisi sonrası mücadelesine devam ediyor.

05 Mayıs 2021 0

Çorlu faciasında oğlunu ve eşini yitiren Mısra Öz, bir hafta hastanede tedavi görmesinin ardından Kovit-19 virüsü kaynaklı hastalığı atlattı.

Cumhuriyet Gazetesi‘ne verdiği röportajda Öz, sosyal medyada kendine verilen desteği gördüğünü dile getirerek “Gözlerim doldu, içim titredi, onur ve gurur duydum. Koronayken, davamız var, hesap verecekleri o günü görmem gerek dedim. Oğlumu hep yanımda hissettim”  ifadelerini kullandı.

Görüşmenin öne çıkan başlıkları şu şekilde;

***

– Babanız ile konuştuğumuzda “Kızım baskı altındaydı, stresten bağışıklık sistemi zayıfladı” dedi…  

Haklı. Çünkü ben Covid geçirmeden önce de bağırsaklarımdaki kronik rahatsızlığın atak geçirmesi ile hastaneye yattım. Çorlu’nun 7. duruşmasına gidemedim. Hemen ardından da Covid’e yakalandım. Yıllardır yaşadıklarımız kolay şeyler değil.

– Yoğun bakımdayken insanlar sizin adalet arayışınıza destek için tweet‘ler attı. Neler hissettiniz?

Gözlerim doldu, içim titredi, onur ve gurur duydum. Çok mutlu oldum. Değerli hissettim. Hatta iyileşme sürecime moral bile oldu bu mesajlar. İnsanlarımız çok güzel. Birlik ve beraberlik duygusunu hissetmek ise güven verici.

Ben yoğun bakımdayken hep ‘Ölmek kolay ama benim yaşadığımı aileme yaşatma Allah’ım. Kaldıramazlar’ diye dua ettim. Ardından da daha yapacak çok işim var. Davamız var, hesap verecekleri o günü görmem gerek dedim. Oğlumu hep yanımda hissettim.

– Hastalıkla mücadele edenlere bir öneriniz var mı?

Tüm sağlık çalışanlarına, doktorlarıma, hemşirelere, sağlık personeline sonsuz teşekkür ediyorum. Çok yoğunlar. Nefes almaya vakitleri yok. Bir insanı hayata bağlamak mucizevi bir şey. Hepsinin yolu açık olsun. Bu berbat bir hastalık. Yakalanan herkese de şifa dilerim.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ