Küba’da halk, karşı-devrimcileri bastırmak için sokağa çıktı

Havana’daki karşı-devrimci gösterilere karşı Küba halkı sokağa indi.

12 Temmuz 2021 0

Küba’da yerel zamanla sabah saatlerinden itibaren, başkent Havana’nın sokaklarında çeşitli protestoların olduğu bilgisi geldi.

Karşı-devrimciler, sosyal medyadan paylaştıkları videolar ile devrime ve Miguel Diaz-Canel’e karşı sokakta olduklarını ilan ettiler. Bu karşı-devrimci gösterilere karşı Miguel Diaz-Canel ise Küba Komünsit Partisi’nin yayın organından yaptığı açıklamada “Devrimi her yerde savunmak için tüm devrimcileri sokaklara çıkmaya çağırıyoruz” ifadelerini kullandı. Halk, bu çağrıya uyarak sokaklara döküldü.

Halk, ellerinde Fidel Castro’ya ait dövizleriyle devrime sahip çıktıklarını yeniden gösterdi. Halkın tepkisi üzerine ABD destekli karşı-devrimciler, sokaklardan çekildi.

Devrimi teslim etmeyeceğiz. Devrimle yüzleşmek istiyorlarsa cesetlerimizin üzerinden geçmeleri gerekiyor. Sokaklarda savaşacağız. Havana sokaklarında devrimci kitlelerin olduğunu biliyoruz” diye konuşan başkan Diaz, Kübalıların bu olayların sorumlusunun ABD olduğunu bildiğini söyleyerek “Sokaklar devrimcilere aittir” diye konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ