Kulisler ‘Yıldırım-Damat Berat’ kavgasını konuşuyor

Kulislerde Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı açıklamasını iki kez ertelemesinin altında Hazine ve Maliye Bakanı Damat Berat Albayrak ile TBMM Başkanı Binali Yıldırım arasındaki kavganın yattığı konuşuluyor.

28 Kasım 2018 0

Başbakanlığı döneminden beri Yıldırım’la araları açık olan Albayrak’ın ekibiyle birlikte ilçe adaylarının listesini hazırladığı, Yıldırım’ın bu duruma tepki gösterdiği kaydedildi.

Yıldırım ve Erdoğan, AKP grup toplantısının ardından başbaşa yemek yedi. Yıldırım’ın öncesinde ise Albayrak ile görüştüğü belirtildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın da görüşmeden çıkışta neşeli oldukları gözlendi.

Cumhuriyet’ten Emine Kaplan’ın haberine göre AKP Genel Merkezi’nin İstanbul’un ilçe adaylarıyla ilgili hazırladığı listede Albayrak ile partideki ekibinin etkili olduğu, liste hazırlanırken Yıldırım’ın görüşünün alınmadığı kaydediliyor.

Yıldırım’ın kendisinin istediği adayların bulunmadığı listenin kendisine emrivaki olarak getirilmesine tepki göstermesi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinde de sorunun çözülememesi üzerine İstanbul ile ilgili adaylık açıklamasının bekletilmesine karar verildiği konuşuluyor.

Yıldırım’ın İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak ile de anlaşamadığı belirtiliyor.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ