Kuvayımilliye komutanı Hikmet Kıvılcımlı anılıyor

Türkiye sosyalist hareketinin önderlerinden, Köyceğiz Kuvayımilliye Komutanı Hikmet Kıvılcımlı ölümünün 48. yılında anılıyor.

Türkiye sosyalist hareketinin önderlerinden, Köyceğiz Kuvayımilliye Komutanı Hikmet Kıvılcımlı ölümünün 48. yılında anılıyor.

OdaTV‘nin haberine göre; Hikmet Kıvılcımlı’nın ölüm yıl dönümünde Topkapı Mezarlığındaki kabri başında anma toplantısı gerçekleştirilecek. Kıvılcımlı geleneğinin mirasçılarından Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) 11 Ekim Cuma günü saat 11.00’de Topkapı Mezarlığı önünde toplanılacağını duyurdu.

HKP’den yapılan açıklama, “Ülkemiz Mustafa Kemal’in 1919’da Samsun’a çıktığı günlerden daha karanlık günlere götürülmektedir, ABD-AB Emperyalistleri ve Yerli İşbirlikçileri tarafından. Tam da bu günlerde Kıvılcımlı Usta’nın teori ve pratiğine her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var…” ifadelerine yer verildi.

İşte o açıklama:

“Türkiye Devrimi’nin Önderi, Kızıl Savaş Bayrağı Hikmet Kıvılcımlı’yı anıyoruz!

Türkiye Devrimi’nin Teorik Ve Pratik Önderi, Yenilmez Devrim Savaşçısı, Partimizin İlk Genel Başkanı Usta’mız Hikmet Kıvılcımlı’yı 48’nci ölüm yıldönümünde mezarı başında anıyoruz.

Ülkemiz Mustafa Kemal’in 1919’da Samsun’a çıktığı günlerden daha karanlık günlere götürülmektedir, ABD-AB Emperyalistleri ve Yerli İşbirlikçileri tarafından. Tam da bu günlerde Kıvılcımlı Usta’nın teori ve pratiğine her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var…

Hikmet Kıvılcımlı, yazdığı eserlerle genelde Devrim meselelerinde, özelde ise Türkiye Devrimi’nin meselelerine ilişkin her konuda insanlığa şaşmaz bir projektör görevi yerine getirmiştir. Anıt eseri Tarih-Devrim-Sosyalizm ile Marks-Engels Ustaların vasiyetini yerine getirmiş, Antika Tarih’in üzerindeki kara dumanı dağıtmıştır.

Hayatının 22,5 yılını zindanlarda geçiren, hapishaneleri kızıl birer üniversiteye çeviren, en alçakça işkencelerden alnının akıyla çıkan; onurlu, dik duruşlu, insan sevgisiyle dolu Ustamız Kıvılcımlı’nın düşünce kızları ve oğulları olarak, onu bedence aramızdan ayrılışının 48’nci yıldönümünde anmak için; Devrime olan tüm inancımız, tüm öfkemiz ve kızıl bayraklarımızla mezarı başında olacağız.

Tarih: 11 Ekim Cuma

Yer: Topkapı Mezarlığı

Saat: 11.00”

YORUM ALANI

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.