Macron, Enternasyonal söyleyen öğrenciyi azarladı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, karşısında Enternasyonal söyleyen liseli öğrenciyi azarlayarak ‘Bana Bay Başkan de’ dedi.

19 Haziran 2018 425 1

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, eski Fransa Cumhurbaşkanı General Charles De Gaulle’ün Alman işgaline karşı direniş çağrısının 78. yıl dönümü nedeniyle başkent Paris yakınlarındaki Suresnes’de bulunan Mont Valerien kalesinden yapılan resmi etkinlik sırasında kendisine ‘Ne haber Manu?” diye seslenen genci uyardı.

Duruma sinirlenen Fransa lideri öğrenciyi azarlayarak “Hayır bunu yapamazsın, hayır, hayır, hayır, hayır” dedi.

Macron öğrenciyi “Burada resmi bir törendesin, davranışlarına dikkat etmek zorundasın” sözleriyle azarlayarak, “Bana ‘Bay Başkan’ de, tamam mı?” ifadelerini kullandı.

Fransa Cumhurbaşkanı, öğrencinin Enternasyonal söylemesine de sinirlenerek, “Devrim yapmak istiyorsan önce okulu bitir ve kendine bakmaya başla. Sonra başkalarına ders verirsin” diye konuştu.

Macron, öğrenciyi azarladığı görüntüleri kendi Twitter hesabından da yayımladı.

İşçi düşmanı politikalarıyla tanınan Macron, gerçekleştirdiği “reformlar” sebebiyle sürekli grevlerle karşı karşıya. Ayrıca Macron, ABD Başkanı Trump ile kurduğu samimi ilişkiyle ve izlediği emperyalist politikalarla adından sıkça söz ettiriyor.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ