Makro İşçilerinden Makro Genel Müdürlüğünde Eylem

İşçilerin direnişindeki yeni adres, Makro’nun Etimesgut’ta bulunan yeni Genel Müdürlüğü oldu. İşçiler, alacaklarını alana kadar Makro Market patronlarının peşlerinde olacaklarını bir defa daha belirterek eylem gerçekleştirdiler.

01 Temmuz 2019 0

Tazminatları ödenmeden işten çıkartılan Makro Market işçileri, direnişlerine devam ediyorlar. İşçilerin direnişindeki yeni adres, Makro’nun Etimesgut’ta bulunan yeni Genel Müdürlüğü oldu. İşçiler, alacaklarını alana kadar Makro Market patronlarının peşlerinde olacaklarını bir defa daha belirterek eylem gerçekleştirdiler.

İşçilerin mücadelesine önderlik eden Nakliyat-İş sendikası, gerçekleştirilen eylem üzerine bir basın açıklaması yayınladılar:

“Makro Market İşçileri gasp edilen tazminatlarını almak için aylardır sendikamız öncülüğünde mücadelelerine devam ediyorlar.

Ankara’da ki Makro işçileri Cuma günleri Makro Marketin Kahramankazan’da bulunan Genel Müdürlük önünü direniş alanına dönüştürmüşlerdi. Ancak Makro Genel Müdürlüğü bu adresten Etimesgut’a taşınmıştır. Makro Marketin Patronlarının peşini bırakmayan işçiler direnişlerini yeni yere taşıdılar.

Burada ki ilk eylemlerini dün (Cuma) yapan Makro işçileri nereye giderlerse gitsinler tazminatlarını alıncaya kadar patronların peşini bırakmayacaklarını belirttiler.

Basın açıklamasına Sendikamız Ankara Temsilcisi Bayram Karkın’da katılarak bir konuşma yaptı. Karkın yaptığı konuşmada adres değişikliğinin direnişi etkilemeyeceğini Makro işçileri gasp edilen tazminatlarını alıncaya kadar mücadelenin devam edeceğini belirtti.

İşçilerden oluşan bir heyet  ve Sendikamız Temsilcisi Bayram Karkın Makro Marketin Genel Müdürlüğüne giderek görüşme talebinde bulundular. Ancak Genel Müdürlükte yetkili kimse olmadığı söylendi.

Bunun üzerine işçiler dışarı çıktılar. Makro işçileri her Cuma günü eylemlerinin devam edeceğini belirterek, atılan sloganların ardından eylemlerini bitirdiler.”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ