Martin Scorsese’den Bob Dylan belgeseli

2006 senesinde No Direction Home adlı bir Bob Dylan belgeseli çeken Martin Scorsese, 2019’da Netflix aracılığıyla yeni bir Bob Dylan filmi daha yayınlamaya hazırlanıyor: “Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story”

10 Ocak 2019 66 0

Bu yıl yine Netflix aracılığıyla 140 milyon dolar bütçeli The Irishman adlı bir film yayınlayacak olan Scorsese’nin Netflix ile ikinci iş birliği de yeni Bob Dylan belgeseli olacak. Bob Dylan’ın 1975-1976 senelerinde çıktığı Rolling Thunder Revue turnesini konu alacak olan belgesel, Amerika’nın o yıllardaki siyasi ortamını da yansıtacak.

Bob Dylan’ın son yıllarda kamera karşısında veya yazılı olarak röportaj vermeyi tercih etmediği biliniyor. Buna rağmen, Bob Dylan ile kamera karşısında yapılmış röportajların da filmde yer alacağı bilgisi doğrulandı. Ayrıca aynı turnede yer alan Joni Mitchell, Joan Baez, Patti Smith, Ringo Starr, Dennis Hopper, T-Bone Burnett, Allen Ginsberg ve Sam Shepard gibi isimlerin röportajlarına veya o dönemden görüntülerine de filmde rastlamamız muhtemel. Netflix tarafından “kısmen belgesel, kısmen bir konser filmi, kısmen de ateşli hastayken görülen bir rüya” olarak tanımlanan filmin yayın tarihi henüz açıklanmadı.

(birbabaindie.com)

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ