“MEB içinde soygun yapmak üzere örgütlenmiş bir grup var” iddiası

Halkın Kurtuluş Partisi’nin Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı skandallarla ilgili suç duyurusunun ardından açıklama yapan Selçuk Özdemir, “Bakanlık içinde soygun yapmak üzere örgütlenmiş bir grup var” dedi. HKP’den Özdemir’e yanıt verildi.

26 Haziran 2021 0

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un kardeşi Oktay Selçuk’un yönetim kurulunda olduğunda İnova Akademi Bilişim Eğitim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi adlı şirket son iki yılda başta özel okullar olmak üzere birçok kuruma 25 Milyon 678 bin 159 TL’lik satış yaptığı ortaya çıkmıştı.

HKP avukatları Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İnova Akademi Bilişim Eğitim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Üyeleri Oktay Selçuk, Selçuk Özdemir hakkında “Görevi Kötüye Kullanma”, “İrtikâp”, “Kamu Görevlisinin Ticareti”, “Nüfuz Ticareti” suçlarını işlediklerini belirterek dün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu.

Halkın Kurtuluş Partisi’nin suç duyurusunun ardından İnova Akademi Bilişim Eğitim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Özdemir, kişisel sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yaptı. Özdemir, “Bakanlık içinde soygun yapmak üzere örgütlenmiş bir grubun bizi alet etmeye çalıştığı…” açıklamasında bulundu.

İşte o açıklaması:

“Sayın Parti Yetkilisi, ben hakkında suç duyurusunda bulunduğunuz kişilerden Selçuk Özdemir’im. Suç duyurusu işlemleri bir taraftan yürürken, İnova Akademi’yi, projemiz Bilişim Garajı’nı, beni, Ziya Hoca’nın Bakan olmasından çok önce başlayarak ve bu halkın gerçekten kurtuluşu için neler yaptığımızı yakından görmenizi ve tanımanızı rica ediyorum. Bakanlık içinde soygun yapmak üzere örgütlenmiş bir grubun bizi alet etmeye çalıştığı pisliğe bir gram bulaşmayı bırakın Hoca’nın bakanlığından önce de sonra da bu toplum için boyumuzu aşan neler yaptığımızı göreceğinizi düşünüyorum”

“ELİNİZDE SOMUT BELGELER VARSA PAYLAŞIN”

HKP Genel Sekreter Yardımcısı Av. Sait Kıran, Özdemir’e yanıtı verdi. Kıran, “Biz basında çıkan somut olaylar üzerine suç duyurusunda bulunduk. ‘Milli Eğitim Bakanlığı’nda soygun yapmak üzere örgütlenmiş bir grup var’ diye iddia ettiğiniz konuda eliniz de somut belgeler varsa kamuoyuyla paylaşın ya da cesaret edebiliyorsanız bizim gibi suç duyurusunda bulunun. Ancak o zaman söylediklerinizin bir değeri olabilir” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ