Merinos Halı iş kazası geçiren işçiyi işten attı iddiası

31 Temmuz 2020 0

Merinos Halı Fabrikasında halıyı kurtarmak isterken elini makineye kaptırıp yaralanan işçi Osman Uzun’un işten atıldığı iddia edildi.

Gaziantep Başpınar Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Merinos Halı Fabrikasında geçtiğimiz hafta halıyı kurtarmak isterken elini makineye kaptırıp yaralanarak hastaneye kaldırılan işçi Osman Uzun işten atıldı. Merinos’un “kendisini bilerek yaraladı” dediğini belirten Uzun, “Bilerek bir insan kendi canına kasteder mi?” diye soruyor.

Merinos Halı patronu iş kazası geçiren işçiyi işten attı iddiası

“ŞİKAYETÇİ OLMASAYDIM ÇIKIŞ VERMEYECEKLERDİ”

29 kodu kullanılarak işine son verilen Uzun, “Düşünün 22’sinde iş kazası geçiriyorum. 23’ünde telefonuma mesaj geldi ve çıkışımı verdiler. Hem raporluyum da o gün. Karakol’da tutanaklarımız var. Ama aslında ben karakolda şikâyetçi oldum diye bunu yaptılar. Şikayetçi olmasaydım çıkışımı vermeyeceklerdi” diyor. Çalıştığı makineye acil stop düğmesinin dahi hastaneye gittiği sırada takıldığına dikkat çeken Uzun, “Karakolda şikâyetçi olduğum sırada bunun bir iş kazası olduğunu kanıtlanması için kamera kayıtlarının incelenmesi gerektiği talebinde bulundum. Kamera kayıtları mevcuttur dedim. Hatta karakolda ifademde çalıştığım makinede acil stop düğmesinin olmadığını söyledim. Zaten o görüntüleri silmediyse eğer birileri mevcuttur her şey” diye konuşuyor.gaziantephaberler Umut YEĞİN

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ