Metastaz 2: Cendere teklisi yayınlandı

Gazeteci Barış Terkoğlu ve Gazeteci Barış Pehlivan tarafından Metastaz kitabının devamı niteliğinde olan Metastaz 2: Cendere kitabının müzik çalışması dinleyiciye sunuldu.

25 Aralık 2020 0

Geçtiğimiz günlerde Gazeteci Barış Terkoğlu ve Gazeteci Barış Pehlivan’ın yazmış olduğu Metastaz 2: Cendere okuyucu ile buluştu. Okuyucu tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan, kamuoyunda yer tutan ve onurlu bir gazetecilik çalışması olan Metastaz 2: Cendere gerçekten devletin içerisindeki çürümeyi, liyakatsizliği ve daha birçok soruna araştırmacı şekilde mercek tutuyordu. Bu çalışma farklı olarak aynı zamanda da bir tekli Rap şarkı çalışması ile duyurulmuştu. Kitabın tekli parça çalışmasını Rap dünyasının önemli isimlerinden namı değer “Rapüstad” Fuat Ergin tamamladı. Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan’ın kendi sosyal medya hesaplarından kitabın duyurusunu yaptıkları video paylaşımlarında Rap şarkısının bir kısmına tanık oldu kamuoyu ve kitabın single parçası da kitabın kendisi kadar politik içerikler barındırıyordu.

Fuat Ergin, konuşmalarında ilk defa böyle bir proje için şarkı yaptığını belirtti.

Metastaz 2: Cendere kitabına single Rap şarkısı yazan Fuat Ergin, 48 yaşında ve Almanya doğumlu. İlk Rap şarkısını 1992 yılında İngilizce olarak yazan Fuat Ergin; 1995 yılından itibaren de Türkçe sözler yazmaya başladı. Bu sayede Türkçe Rap için çaba sarf eden nadir insanlardan oldu.

İlk profesyonel kaydını 1995 yılında Hassickdir? adlı albümle yapan Fuat, 14 senelik süre içinde 6 albüm çıkardı. 2019 yılında “Omurga” isimli albümünü yayınladı. 10 yıllık gibi büyük bir aradan sonra yayınlanan “Omurga” albümünde Gezi Parkı Direnişi ve birçok toplumsal olaylardan bahsetti. Fuat Ergin, Gezi Parkı eylemlerine de katılmış ve eylemcilerle yakın ilişkiler kurarak onların samimiyetini kazanmış sanatçılar arasındadır. Politik vurguları olan parçalar ile karşımıza çıkan Fuat Ergin, Milliyet Gazetesi editörlerinden Müjde Yazıcı ile evli.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ