Mimarlar, Saray’a giden Ekrem İmamoğlu’na ‘Kaçak Saray’ kitabı gönderdi

CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu’nun Erdoğan’la Saray’da görüşmesi tartışılmaya devam ediyor. Ankara Mimarlar Odası, İmamoğlu’na mimarlar tarafından hazırlanan ‘Kaçak Saray’ adlı kitabı göndererek tepkisini dile getirdi.

11 Ocak 2019 59 1

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Basın Birimi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun Atatürk’ün şartlı bağışı ihlal edilerek,  AOÇ’de hukuksuz bir şekilde binlerce ağaç katledilerek ve halkın paraları israf edilerek inşa edilen Kaçak Saray’a gitmesi kamuoyunda büyük tepkilere yol açtı.

Cumhuriyet’in Başkent’i Ankara’da Atatürk Orman Çiftliği ve Kaçak Saray mücadelesini yürüten Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Kaçak Saray’a her ne sebeple olursa olsun giderek meşrulaştırma süreçlerini Atatürk’ün emanetine aykırı bir tutum olduğunu,  hukuksuzluğun ve vefasızlığın görmezden gelindiğini vurguladı.

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Mimarlar Odası 42. Dönem Ankara Şube Başkanı ve Mimarlar Odası Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ali Hakkan ile Mimarlar Odası Ankara Şube avukatı Gökçe Bolat tarafından kaleme alınan Kaçak Saray kitabı imzalanarak, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’na gönderildi.

Candan, Bolat, Hakkan’ın imzalarıyla ve “İdeolojinin mekansallığı ve Cumhuriyetle hesaplaşmanın zirve mekanının ne anlama geldiğini farketmeniz dileğiyle” notuyla Kaçak Saray’ın meşrulaştırılmasına tepki gösterildi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Metin Durmaz

ha ali veli, ha veli ali!