Mustafa Kemal’e hakaret eden kadına terör örgütünden destek!

Edirne’deki 10 Kasım törenleri sırasında Mustafa Kemal’e hakaretler savuran ve gözaltına alınarak tutuklanan Emine Şahin’e, Ortaçağcı Hizb-ut Tahrir terör örgütü destek açıklamasında bulundu.

13 Kasım 2018 0

Terör örgütü Hizb-ut Tahrir’in Türkçe yayın yapan hizb-turkiye.com adlı sitesinde yer alan açıklamada şunlar kaydedildi:

1- Öncelikle tutuklanma haberinin duyulmasından sonra samimi bir şekilde Emine Şahin’e sahip çıkarak tutuklanmasına tepki gösteren tüm Müslümanlardan Allah Azze ve Celle razı olsun.

2- Görüldüğü üzere Laik Kemalist rejim kendi beşeri ilahına yönelik en küçük bir muhalefeti, eleştiriyi ve ortaklığı dahi kabul etmezken, Müslümanlar nasıl olur da hüküm koyucu olarak Allah’tan başkasına rıza gösterebilir? Başımızdaki yöneticiler nasıl olur da Allah’ın dininden başka bir nizam ile hükmedebilir?

3- Bu bacımız “Atatürk ilah değildir” dediği için tutuklandığına göre, laik rejim ve hizmetkârları nazarında zımnen Atatürk “ilah”, Anıtkabir “tapınak”, düzenlenen törenler ve saygı duruşları “ayin”, anıt defterleri ve münacaatlar “dua”, konulan çelenkler “sunak” ve dolayısıyla Kemalizm bir “din” kabul edilmekte demektir!

4- AK Parti iktidarı ise gelinen bu noktada kendi bekasını korumak ve yaklaşan seçimleri atlatmak adına ezik, korkak ve kişiliksiz bir şekilde hareket etmektedir. Güya laik Kemalist tayfasını incitmemek uğrunda Allah’ı öfkelendirecek davranışlardan ve Müslümanlara eziyet eden zulümlerden sakınmamaktadır.

“HİÇ ÜZÜLME VE ENDİŞELENME”

5- Genç yaşında zindanın soğuk duvarlarıyla içine korku salınan mü’mine bacımız Emine Şahin, hiç üzülme ve sakın endişelenme. Zira Allah seninle birlikte olduktan sonra senden daha üstün, daha izzetli, daha mağrur kim olabilir ki? Senin yüzünü ak, sana zulmedip kendilerini ak zannedenlerin yüzünü kapkara kılan Rabbine şükret! Sen de Yusuf Aleyhi’s Selâm’ın dediği gibi de:قَالَ رَبِّ السِّجْنُ أَحَبُّ إِلَيَّ مِمَّا يَدْعُونَنِي إِلَيْهِ  “De ki: Rabbim! Bana zindan, onların istediği şeyden daha hayırlıdır”[Yusuf 33]

“LAİKLİĞE VE DEMOKRASİYE TEPKİ VERİN”

Ey Müslümanlar! Muhakkak ki yeri, göğü ve âlemleri yaratan tek bir ilah vardır ve o da Rabbimiz Allah’u Teâlâ’dır! Hüküm ancak O’na aittir. Her kim O’ndan başka bir ilah edinirse bu açık bir küfürdür! Öyleyse sadece heykel ve putlara karşı tepki göstermeyin! Hâşâ Allah’a yeryüzünde söz hakkı yoktur, İslam devlet işlerine karışamaz, hüküm koymada insan Allah’tan daha iyidir diyen laikliğe ve demokrasiye de tepki verin! Bu zehirleri bal ile karıştırarak İslam’danmış gibi gösterme gayretlerine de karşı çıkın! Elbette bu sizin için daha hayırlıdır.

Merve Şentürk adlı bir sosyal medya kullanıcısı da Mustafa Kemal’e hakaret eden Emine Şahin’e sosyal medya hesabından destek verdi. “10 Kasım Atatürk’ü anma törenleri sırasında, Atatürk ilah değildir, Allahın yasaları vardır, Atatürk’ün getirdiği yasalar batı yasaları dediği için öncelikle orada Kemalist kesimin hakaretine, sözlü müdahalesine ve linç girişimine maruz kalan kardeşimiz Emine Şahin’e buradan destek verdiğimi açıklamak istiyorum” diyen Şentürk, ‘imam hatipler kapatılsın’ diyenlerin de tutuklanması gerektiğini savunarak şu ifadeleri kullandı:

“KEMALİST AMBARGOYU KALDIRIN”

“Biz burada Allah’ın yasalarını kabul ettiğimizi, Atatürk’ün getirdiği yasaları benimsemediğimizi söylemedikten sonra bu ülke vatandaşı olmamızın hiçbir şekilde bize bir getirisi yoktur. Neden biz cezalandırılıyoruz? Neden Müslümanlar kendi dini inancını savunduklarında veya dini inançlarına ters gelen ifadeleri kullandıklarında, nasihatler yaptıklarında neden ceza alıyorlar? Bunun herhangi bir Anayasa’da bir maddesi yok. Kesinlikle keyfi uygulamalardır. Buradan Sayın Cumhurbaşkanıma Sesleniyorum, Lütfen Müslümanlar üzerindeki Kemalist ambargoyu kaldırın! Sadece Türban’ın okullarda serbest bırakılması, İmam Hatiplerin açılması islama hizmet değildir. İslam’a hizmet Allah’a ve Resulünun adının anıldığı yerde linç edilmemektir. Hiçbir şekilde hakarete ve terörist yaftası yapıştırılmamaktır. İslam’a hizmet etmek için geldiyseniz Sayın Cumhurbaşkanı artık bunların önüne geçin, hiçbir şekilde bu hakaretlere ve linç girişimlerine uğramak istemiyoruz, maruz kalmak istemiyoruz.”

NeyseO

BENZER KONULAR
YORUM YAZ