Nakliyat-İş Sendikası’ndan İsrail protestosu

DİSK’e bağlı Nakliyat-İş Sendikası üyeleri, ABD konsolosluğu önünde İsrail’in Filistin halkına yönelik katliamlarına karşı protestoda bulundu.

18 Mayıs 2021 0

DİSK’e bağlı Nakliyat-İş sendikası, katliamlardan sorumlu tuttuğu ABD’yi ve müttefiki İsrail’i protesto için, ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

Açıklamada sendika üyeleri “Filistin Halkı Yalnız Değildir” yazılı dövizler taşıdılar ve “Katil İsrail, Filistin’den defol” başta olmak üzere çeşitli sloganlar attılar.

Filistin, Dünya Sendikalar Federasyonu ve Türk bayrağı taşıyan üyeler adına açıklama yapan Nakliyat-İş Sendikası Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, konuşmasının başında İsrail’in Gazze’ye ve Filistin’deki diğer bölgelere düzenlediği saldırılara büyük bir kınamada bulunarak, şunları söyledi;

“Günlerdir Filistinliler insanların önünde katlediliyor. Dünya aslında buna büyük ölçüde seyirci kalmaya devam ediyor. Bu katliamın birinci derece sorumlusu ABD emperyalizmidir ve onlarla iş birliği içinde olan siyonist İsrail’dir. Oranın asıl sahipleri olan Filistinliler katlediliyor. Hala daha katliamların başında Ramazan ayında Mescid-i Aksa’da insanlar ibadet yapıyorken İsrail siyonistleri saldırılara devam ederken ABD Milli Savunma Bakanlığı ve Pentagon yetkilileri İsrail’in savunma hakkını kullandığını söylediler. Bir taraftan orada çocukları katlederken bir taraftan da insanlarla alay edercesine açıklama yapıyor. Filistin’de yaşamını yitiren çocuklar, kadınlar, masum insanlar aynı zamanda şehittirler. Onlara Allah’tan rahmet diliyorum.”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ