Neo-Nazi Partisinden Dağlık Karabağ Ziyareti

Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki Dağlık Karabağ krizi sürerken Almanya Neonazi partisi AfD heyeti Dağlık Karabağ`a ziyarette bulundu.

21 Ekim 2020 0

Almanya’nın Neo-Nazi partisi AfD, geçtiğimiz günlerde Dağlık Karabağ’a giderek oradaki “Dağlık Karabağ Cumhuriyeti” yönetimi ile görüşmede bulundu. Görüşmeye katılan AfD heyetinin isimleri şöyle; Steffen Kotré, Stefan Keuter, Andreas Galau, Andreas Kalbitz.

AfD heyeti Ermenistan’a ve Dağlık Karabağ’da Ermenistan güdümündeki yönetimle dayanışma içerisinde olduklarını ifade etti. AfD heyeti içerisinde bulunan Andreas Kalbitz, Almanya Neo-Nazi partisi AfD‘nin mevcut konumundan çok daha radikal bir ırkçı olduğundan dolayı geçmişte AfD‘den uzaklaştırılmıştı. Andreas Kalbitz, bu uzaklaştırma ile ilgili partisinden yasal açıklama beklediğini ifade etmişti.AfD 
heyeti aynı zamanda bölgedeki Ermenistan askeri güçleriyle de toplantı gerçekleştirdi. Karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı toplantıda AfD heyeti, tekrar olmak üzere Ermenistan’a desteklerini ifade etti. Almanya Neo-Nazi partisi AfD, yaptığı göçmen karşıtı açıklamalar ve Almanya da ki Müslüman nüfusa karşı nefret dolu açıklamalarıyla biliniyor.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ