O akademisyen AKP’ye oy vermeyenlere hakaret etti

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde bir öğretim görevlisi, AKP’ye oy vermeyenleri ‘onun bunun çocukları’ olarak niteledi.

27 Haziran 2018 0

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Medya Merkezi Koordinatörü Vural Bulut, AKP ye oy vermeyenleri hedef alarak “Onun bunun çocukları” dedi.

Seçimin ardından sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında Vural; “Onun bunun çocukları amma hopladılar zıpladılar. Ne çok inanmışlardı. Millet koydu gene. Onun bunun çocukları” ifadelerini kullandı.

Bu ifadelerin sahibi Bulut, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi bünyesinde “öğretim görevlisi” olarak görev yapmaktadır.

Bulut’un, cemaat davasında tutuklanan eski rektör Sedat Laçiner tarafından ÇOMÜ’de radyo kurmak konusunda görevlendirildiği belirtildi.

FETÖ itirafı kayıtlara geçmişti

Bulut, FETÖ darbe davası iddianamesinde kayıt altına alınan ifadesinde, 29 Ağustos 2016 tarihli ifadesinde; “ÇOMÜ de Radyo, Tv, gazete bölümünde genel yayın yönetmenliğini yaptığını, üniversite öğrenciliği döneminde cemaate yakın yurtlarda ve evlerde kaldığını, 2007 yılında cemaatten uzaklaştığını, 2010 Ekim ayında ÇOMÜ`ye işe girdiğini, Rektörlük seçim çalışmalarında ÇOMÜ Haber Sitesi ile ilgilendiğini, Hamit Palabıyık aracılığı ile Sedat Laçiner lehine yayınlar yaptıklarını, eski Rektör Ali Akdemir`in aleyhine yine yayın yaptıklarını, Laçiner`in kendisini basın birimine aldığını, ÇOMÜ`de radyo kurmak konusunda görevlendirildiğini, bunun için İstanbul`a gidip gelip bir süre kaldığını, gidip geldiğini, bunların birinde Rektör danışmanı Halil Şimşek`in kendisine Samanyolu Tv spikeri Kemal Gülen`e götürmek üzere helva verdiği” gibi ifadelerine yer vermişti.

 

(Sol/Çanakkale Olay)

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ