Ölüme terk edilen kediler kurtarıldı

Balıkesir’in Edremit ilçesinde havalandırma boşluğuna sıkışan kedi iş yeri sahibi yüzünden ölüme terk edilen 5 yavru kedi sıkıştığı yerden kurtarıldı.

12 Temmuz 2018 0

İnsanlığın bittiği an: Sıkışan kedi ölüme terk edildi!

 

Balıkesir’in Edremit ilçesinde havalandırma boşluğuna düşen bir kedi, iş yeri sahibinin duvarın delinmesine izin vermemesi üzerine ölüme terk edildi. Kediyi kurtaramadan geri dönen itfaiye de savcılığa giderek iş yeri sahibi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Sözcü’den Şeyma Ulusoy’un haberine göre, tartışmalara konu olan olay Edremit İlçesi’nde Adnan Menderes Bulvarı üzerinde bir apartmanda meydana geldi. Binanın havalandırma boşluğundan kedi sesi geldiği yönündeki ihbarın üzerine Edremit Belediyesi itfaiyesi adrese geldi.

Giyim mağazasının duvarında delik açılması gerektiğine karar veren itfaiye ekipleri mağaza yetkilileri ile irtibata geçti.  Ancak mağaza sahibi başka bir yoldan sıkışan hayvanın kurtarılmasını istedi ve duvarın yıkılmasına izin vermedi. İtfaiye yetkilileri kediyi kurtarmak için geldikleri mağazadan ayrılmak zorunda kaldılar.

Konuyla ilgili Sözcü’ye konuşan Edremit Belediyesi “Konuyu savcılığa intikal ettirdik. Savcılıktan çıkacak kararı bekliyoruz” dediler.

Sıkışan kediler kurtarıldı

 

Saat 15:30 sıralarında kriz, iş yeri sahibinin geri adım atması sonucu çözüldü.

Belediyeden yapılan açıklamada “İlçemiz Adnan Menderes Bulvarı üzerinde bulunan bir apartmanın havalandırma boşluğuna sıkışan küçük dostumuz kurtarıldı. Belediye Başkanımız Kamil Saka’nın girişimleri sonucu gerekli izinler alınarak kısa süre içerisinde başlatılan kurtarma çalışması başarıyla sonuçlandı. Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü, Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilen çalışma neticesinde havalandırma boşluğuna sıkışan 5 adet yavru kedi sağ salim kurtarıldı.
Sağlık İşleri Müdürlüğü’müz tarafından hemen ilk kontrollerin yapıldığı ve sağlık durumlarının iyi olduğu görülen yavrular Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İvrindi Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi’ne ekiplerimiz tarafından teslim edildi.” denildi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ