”Organ Bağışı” temalı kısa film yarışması düzenleniyor

Organ bağışının önemine dikkat çekmek için harekete geçen Hayata Bağış Derneği, üniversiteler arası “Organ Bağışı” temalı kısa film yarışması düzenliyor.

30 Ocak 2019 0

Üniversiteler arası “Organ Bağışı” temalı kısa film yarışmasının jüri üyeleri, filmleri hem tıbbi hem de sanatsal açıdan değerlendirebilecek isimlerden oluşuyor.

Hayata Bağış Derneği Onursal Başkanı ve Sağlık Bakanlığı Akciğer Nakli Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Adnan Sayar’ın önderliğinde, yönetmen Hakan Algül, Cengiz Bozkurt, Onur Buldu, Haki Biçici ve Sarp Apak’tan oluşan jüri üyeleri kısa filmleri sinematografik açıdan, Organ Nakil Koordinatörleri Emel Yanık, Ali Demirel ve Mümin Uzunalan ise tıbbi açıdan değerlendirecek.

Kısa film yarışmasına başvuru şartları Hayata Bağış Derneği’nin web sitesi “www.hayatabagis.com” adresinden ulaşılabilir.

Türkiye genelinde tüm üniversite öğrencilerinin katılabileceği yarışmaya,  özellikle kadavradan organ bağışının anlatılacağı, 1 dakikalık  kısa film çalışmalarıyla başvurulabilecek. 23 Şubat’a kadar başvuruların kabul edileceği yarışmada dereceye girenler ise 2 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek ödül töreninde açıklanacak.

Yarışmada dereceye giren filmler; birinciye 5.000 TL, ikinciye 3.000 TL ve üçüncüye 1.000 TL kazandıracak.

Türkiye Motosiklet Platformu’nun da 186 kulüp, 350.000 üyesi ile desteklediği kısa film yarışmasına son başvuru süresi 23 Şubat 2019 olarak belirlendi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ