Özel Röportaj | Çoklu Baro Sistemine karşı Ankara Adliyesinde neler yaşandı?

AKP’nin ‘çoklu baro sistemi’ne karşı direnmeye devam eden avukatlara Ankara’da Sıhhiye Adliyesi önünde müdahale edildi. Polisin biber gazı ile müdahale sonucu Halkçı Hukukçulardan Doğan Erkan etkilendi. Erkan yaşanılan anları Neyseo ile paylaştı.

03 Temmuz 2020 0

AKP’nin ‘çoklu baro sistemi’ne karşı Türkiye’nin dört bir yanından gelen avukatlar ve Baro başkanları, Ankara Valiliği’nin 15 günlük eylem yasağının bugün gerçekleşecek “Büyük Savunma Mitingi”ni de engellemesine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na verilen dilekçelerle suç duyurusunda bulunmak için toplandı.

Suç Duyurusunun ardından avukatlar ve Baro başkanları Meclise yürümek istedi. Ancak Ankara Adliyesi önünde çok sayıda avukata gaz, jop ve tekme ile polis saldırdı. Halkçı Hukukçular’dan Doğan Erkan polisin biber gazı ile müdahale sonucu etkilendi. Erkan yaşanılan o anları Neyseo ile paylaştı.

Halkçı Hukukçu Grubundan; HKP Genel Sekter Yardımcısı, İzmir İl Başkanı Av. Tacettin Çolak ve HKP Ankara İl Yöneticisi Av. Doğan Erkan ile Neyseo olarak görüşerek adliyenin önünde neler yaşandığını sorduk.

İşte o röportaj:

BENZER KONULAR
YORUM YAZ