Özgecan Aslan’sız 4 yıl geçti

4 yıl önce Mersin’de tecavüze uğrayarak katledilen Özgecan Aslan’ın vefatının ardından 4 yıl geçti. Aradan geçen dört yılda, Özgecan Aslan’ı katleden kişiler tutuklandı. Tutuklanan katil, hapishanede mahkumlar tarafından öldürüldü.

11 Şubat 2019 0

4 yıl önce Mersin’de tecavüze uğrayarak katledilen Özgecan Aslan’ın vefatının ardından 4 yıl geçti. Aradan geçen dört yılda, Özgecan Aslan’ı katleden kişiler tutuklandı. Tutuklanan katil, hapishanede mahkumlar tarafından öldürüldü. Özgecan Aslan’ın katledilişi sonrasında maalesef kadın cinayetleri ve tecavüzler devam etti.

Geçen yılların ardından Aslan ailesinin acısı hala taze. Özgecan Aslan’ın babası Mehmet Aslan, o acıyı şöyle dile getiriyor; Dile kolay, 4 yıl geçmiş. Her gün o acının, o ızdırabın, o kötü günün acısı katlanarak geçti.Onu hedefliyor, aklıma bir safra yoku gelmediği bir. Sürekli, ʹYa sabırʹ diyorum. İlaç desteği ile ben de eşim de ayakta duruyoruz. Çünkü, ʹZaman her şeyin ilacı derlerʹ ancak bu süreçte zaman geçtikçe bu acı katmerleniyor. Hayat malum devam ediyor. Fakat bu hayatın içerisinde gülmeyi unuttuk desem yeridir.Çünkü, çevrede de gülen insanlar onur duyuyor zaman buruk bir acı aklıma geliyor. Özgemin bu haksız saldırıya uğradıktan sonra adeta duygularımız da öldü”

Özge Aslan’ın katledilmesinden sonra çeşitli sosyal medya hesaplarında kendisi hakkında karalama kampanyaları başlatılmış, ancak toplumun geniş tepkisi ile birlikte bu karalamalara sokakta ve medya yoluyla cevap verilmişti.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ