Patlamada işçiler öldü,patronlar dayanışma yemeğinde!

Hendek’te dün havai fişek fabrikasında patlama meydana gelmişti. Patlama sırasında fabrikada 189 işçinin çalışıyordu, 7 işçi yaşamını yitirdi, 1’i ağır 114 işçi de yaralandı. Hala enkaz kaldırma çalışmaları devam ederken, 40 yakın işçinin arama çalışmaları da devam ediyor.

04 Temmuz 2020 0

Sakarya’da  patlama meydana gelen ve çok sayıda işçinin yaralandığı Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası’nın MÜSİAD üyesi olduğu, fabrikanın sahibinin ise AKP ile yakın ilişkilerinin yanısıra fabrikanın yöneticisi Yaşar Coşkun’un MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı olarak görev yaptığı ortaya çıkmıştı.

Patlama sonrası MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, MÜSİAD Bursa Şube Başkanı Nihat Alpay çok sayıda MÜSİAD yöneticisi, MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı ve patlayan fabrikanın yöneticisi Yaşar Coşkun’la bir yemekte bir araya geldi.

MÜSİAD Bursa’nın sosyal medya hesabından, “Sakarya Hendek’te havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama sonucunda destek vermek amacıyla MÜSİAD Genel Başkanımız Abdurrahman Kaan, MÜSİAD Bursa Başkanı Nihat Alpay, MÜSİAD Şube Başkanları ve Üyelerimizle beraber MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun’un yanındayız” paylaşımı yapıldı.

040720201347473050504.jpg

PAYLAŞIM KALDIRILDI

MÜSİAD Bursa Şubesi gelen tepkiler üzerine skandal “dayanışma” paylaşımını kaldırdı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ