Prof. Dr. Ahmet Saltık: “32 Yıl Sonra Bahriye Üçok ve Turan Dursun Cinayetleri”

Prof. Dr. Ahmet Saltık, internet sitesinde yayınladığı yazıda, katledilen aydınlar Doç. Dr. Bahriye Üçok ve Turan Dursun’u anarak, onların görüşlerini tekrardan hatırlattı.

07 Ekim 2022 0

Prof. Dr. Ahmet Saltık, internet sitesinde yayınladığı yazıda, katledilen aydınlar Doç. Dr. Bahriye Üçok ve Turan Dursun’u anarak, onların görüşlerini tekrardan hatırlattı. Yazının metni şu şekilde;

***

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi aydın din bilgini Doç. Dr. Bahriye ÜÇOK, 32 yıl önce bu gün, evine gönderilen patlayıcı madde içeren bir paketle öldürülmüştü.

Ne yazık ki tetikçiler gerisindeki azmettiriciler hala yakalan(a)madı!??

– Bahriye hoca, namaz kılmanın ve oruç tutmanın İslam dininde zorunlu olmadığını belgeleriyle yazmıştı.

Türbanın da İslamda yeri olmadığını savlıyordu kanıtlarıyla..

Dinci yobaz, gerçekle yüzleşemedi ve “infaz” kararı verdi.. Allah’ın lanetinin sonsuza dek bu katillerin ve azmettiricilerinin üzerinde olacağı kesindir.. Bizim böyle olmasını dilememize bile gerek yok..

Aynı çağdışı karanlık anlayış, 1 ay önce bir başka aydın din bilgini Turan Dursun’a da kıymıştı.. 4 Eylül 1990’da.. O Turan Dursun ki, Kuran’ın 8 cilt ansiklopedisini yayımlamıştı tüm gerçekliğiyle. (Kaynak Yayınları)

“DİN BU” adlı görkemli kitabıyla İslamiyeti köhne boşinanlardan (hurafelerden) arındırmaya çabalıyordu.. Din simsarı yobaz, halkın gerçek İslamı öğrenmesini istemedi, çünkü acımasızca sömürüsünü din üzerinden, onu alet ederek, kutsal duyguları alet ederek sürdürmeye kararlı idi..

İnsan aklı ve onuru elbet bu karanlıkları da aşacak..

Bu çabaya omuz vermek ne onurlu bir sorumluluktur..

Dinci – yobaz şu soruya yanıt vermeli:

  • Bu ülkede yüz bini çok aşkın cami… var…

Türkiye neden kalkınmış bir ülke değil?

Türkiye neden yolsuzlukta, ahlaksızlıkta, rüşvette, dolandırıcılıkta, zimmet – irtikap vb. suçlarda dünyada en önlerde geliyor??

Bunca namussuz, ahlaksız, ırz düşmanı, ihale fesatçısı, vakıf vurguncusu, filo sahibi, din baronu, küçük çocukların bile Kuran kurslarında ırzına geçen… uzaydan mı geldi??

Din her şeyden önce güzel ahlak demek değil mi?

İslam’da örtünme gerçeği ve türban uydurması başlıklı çok aydınlatıcı bir makaleyi okumak üzere lütfen üzerinde tıklar mısınız?? [1]

  • ERDEMLİ İNSAN nasıl yetişecek bu topraklarda??
  • İnsan, nasıl insan olacak / insanlaşacak bu coğrafyada??

Sevgi, saygı ve derin kaygı ama NESNEL UMUT ile. 06 Ekim 2022, Ankara

Prof. Dr. Ahmet SALTIK MD, BSc, LLM  

Atılım Üniv. Tıp Fak. Halk Sağlığı (Toplum Hekimliği) Uzmanı
Hekim, Hukukçu-Sağlık Hukuku Uzmanı, Mülkiyeli

BENZER KONULAR
YORUM YAZ