Rabia Naz Vatan’ın ölümüne ilişkin süreci başlatan Metin Cihan: “Devlet yine neyse ama mafyadan korkuyorum”

Giresun’un Eynesil ilçesinde Rabia Naz Vatan’ın ölümüyle ilgili süreci başından beri takip eden ve duyurulmasını sağlayan Metin Cihan, konuyla ilgili gördüğü baskılar yüzünden yurt dışına çıkmak zorunda kaldığını açıkladı.

11 Eylül 2019 25 0

Giresun’un Eynesil ilçesinde Rabia Naz Vatan’ın ölümüyle ilgili süreci başından beri takip eden ve duyurulmasını sağlayan Metin Cihan, konuyla ilgili gördüğü baskılar yüzünden yurt dışına çıkmak zorunda kaldığını açıkladı.

Metin Cihan’ın sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği açıklamalar şu şekilde:

“Rabia Naz’ın ölümünün aydınlatılacağına dair birkaç kez çok umutlandım. Maalesef olmadı. Aksine babayı akıl hastanesine yatırmaya çalıştılar, bana soruşturma açıldı. Şu an yurt dışındayım. Zor zamanlar geçiriyorum. Yaşadığım ve bildiğim her şeyi tüm açıklığıyla anlatmak istiyorum.”

“Neden yurtdışı? “Ben de Geziciyim” dediğim eski bir twite ilk soruşturma açılmıştı. Sonra oğlumla Türkiye turu yaparken aşağıdaki mesajları aldım. Ayrıca polisler hakkımda arama kararı çıkacağını söylemiş. Alakam olmayan bir konudan dolayı oğlumun beni hapiste görmesini istemedim”

“Çok eski tweetlerle neden hedef gösteriliyorum? Ne itibarım var bilmem ama itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Neden? Maalesef hâlâ Rabia Naz’ın ölümünü örtbas etme derdindeler. Bu nedenle bana olan güveni yıkmaya çalışıyorlar. Bir yandan ölümü aydınlatıyor olsalar böyle demezdim.

Asıl konuya, Rabia Naz’a gelmek istiyorum. Dediğim gibi bildiğim ve gördüğüm her şeyi anlatmak istiyorum. 19 Şubat’a gelen mesajla konudan haberim oldu. 24 Şubat’ta araştırıp yazdım. İyi yaptım. Konu ülke gündemine girdi. Baba savcıyla bile görüşemezken İçişleri Bakanıyla görüştü.

Süreç boyunca Aile Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı (bazısı birkaç kez olmak üzere) müfettişler atadı, soruşturdu. Bütün bu çabalar her nedense hep bir duvara tosladı. Hepsi durduruldu. Devletimiz bir çocuğun ölümünü aydınlatmaktan hep kaçtı.”

“2 Mayıs’ta AK PARTİ içinde etkili biriyle görüştüm. Ne kadar etkili? Yanımda bakanlarla yazışıyordu. Bakanlar konudan haberdardı. Bu görüşmeyi çok vicdanlı bir takipçim ayarladı. Yine umutlandığım günlerden biriydi. Halledeceğiz dedi. Aile bakanı @ZehraZumrutS ‘un vicdanlı bir insan olduğunu ve konuyu çözmeye çalıştığını öğrenmiştim. Keza milli eğitim bakanı @ziyaselcuk için aynı şeyi duydum. Yanımda yazıştılar. Umutlandım :/”

“Benimle görüşen kişi “Önüme video koysalar bile beni Rabia Naz’ın intihar ettiğine inandıramazlar” dedi. Buraya kadar normal. “Bu saatten sonra Emine Erdoğan ve Sümeyye Erdoğan’ı da inandırmazlar” dedi. Her şeyi biliyorlar dedi. Umutlandığım anlardandı.”

“Rabia Naz’a ne olduğunu ben bilmiyorum. Bildiğim şeyleri anlatacağım. Eski belediye başkanı hiç konuşmuyor. Eski MİLLİ SAVUNMA BAKANI hiç konuşmuyor… Hâlâ korunuyorlar. 1 kez bile ifade vermediler. AK PARTİli değilim ama AKPARTİ içinde kimsenin bunları sevmediğini görebiliyorum.”

“Hal böyle olunca karşımda devlet değil mafya varmış gibi gibi hissediyorum, devlet yine neyse ama mafyadan korkuyorum”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ