7 Nisan Pazar günü saat 05.30’da Konya Numune Hastanesi Acil Servisi’nde meydana gelen olayda, rahatsızlığı dolayısıyla gözlem altında olan Ayşe Bülbül’ün kolunda bulunan serum iğnesi çıkartıldı ve bu sırada hastanın kolunda kanama oluştu. Bayram Bülbül, iddiasına göre koldaki kanamayı görünce görev yapmakta olan hemşire Tuğba Yılmaz’a iddia edilene göre “zaten canım burnumda” diyerek şiddet uyguladı. Olaya diğer doktorlar ve özel güvenlik görevlileri müdahale etti ve Bayram Bülbül, gözaltına alındı.

Olay sonrasında Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, Bayram Bülbül’ün adli kontrol kararıyla serbest bırakılmasına dün (9 Nisan 2019) itiraz etti ve Bayram Bülbül hakkında Konya 3’üncü Sulh Ceza Hakimliği yakalama kararı çıkardı. Bülbül, tutuklanarak cezaevine konuldu.

Bayram Bülbül’ün ifadesinde olaydan pişman olduğunu iddia etti. Bayram Bülbül’ün ifadesi şu şekilde:

”Hemşire, anneme sert davranıyordu. Tedavi bitti, taburcu olacağımız sırada aynı hemşirenin, annemin kolunda bulunan iğneyi hızlıca çektiğini gördüm, annemin kolundan kan gelmeye başladı. Ben de bunu görünce kendimi kaybettim. Bağırıp, çağırmaya başladım. Ne söylediğimi hatırlamıyorum. Karşımda bu hemşire olduğundan vurmuşum. Görevliler geldi, ortalığı sakinleştirdiler. Bu yaptığım davranışlardan dolayı pişmanım.”