Sahte sol gruplar, taciz iddiaları ile kaynıyor: Aykut Diş, bir kadını sistematik olarak taciz etti

Aydınlıkçı Ankara İl Başkanı Aykut Diş, parti üyesi bir kadını 1 yıla yakın taciz etti

04 Ağustos 2020 0

Vatan Partisi adını istismar eden Aydınlık çevresinin Ankara İl Başkanı Aykut Diş’in, parti üyesi bir kadını 1 yıl kadar süre taciz ettiği, tacize uğrayan kadının bunu parti teşkilatına bildirdiği ve kişi hakkında disiplin soruşturması açılması için şikayette bulunduğu ancak herhangi bir disiplin işleminin uygulanmadığı, partinin üst düzey genç yöneticilerince olayın üstünün kapatıldığı iddia edildi. Bu grup, kadınların hakları için büyük önem taşıyan İstanbul Sözleşmesi’ne karşı beyan ve açıklamalarıyla kamuoyunun gündemindeydi.

Ankara İl Başkanı Aykut Diş’in 2018-2019 yılları arasında parti üyesi G.P’nin yakın arkadaşı olduğu, bu sebeple sık sık toplantılar yapmak üzere bir grup parti üyesi ile G.P’nin evinde buluştukları, bu esnada özel telefon görüşmesi yapacağı bahanesiyle G.P’nin odasına girdiği, burada G.P’nin kirli iç çamaşırlarını karıştırarak bunları gizlice aldığı iddia edildi. Aylarca durumun farkına varamayan G.P’nin bir süre sonra iç çamaşırlarının Aykut Diş tarafından alındığını tespit ettiği, olayla ilgili Aykut Diş ile yüzleştiği ve Diş’in yaptıklarını G.P’ye itiraf ettiği öğrenildi.

Olayın duyulması ile birlikte G.P’nin ve olaydan haberdar olan pek çok parti üyesinin bu nedenle partiden istifa ettiği de gelen bilgiler arasında.

Olayın hemen ardından askere giden Aykut Diş’e parti yöneticileri tarafından “moral ziyareti” yapıldığı ve görüntülerin sosyal medyada paylaşıldığı da gelen bilgiler arasında.

Sadece Aydınlıkçı grupta değil, son aylarda sahte sol partiler üyelerinin taciz iddiaları ile çalkalanmakta. Parti yöneticilerinin, çeşitli bahaneler ile erkek üyeleri koruduğu, olayı uzun süre sümen altı ettiği belirtilmekte.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ