Şanlıurfa’da sandık görevlileri darp edildi

Şanlıurfa Suruç’ta AKP’li Milletvekili adayının sandık görevlilerini darp ettiği ve blok oy kullandığı ileri sürüldü.

24 Haziran 2018 0

Ramazan Bayramı’nın arifesinde Urfa Suruç’ta, baba Esvet Şenyaşar ve çocukları Celal ve Adil Şenyaşır’ın yaşamlarını yitirdiği olaya adı karışan AKP Urfa Milletvekili Adayı İbrahim Halil Yıldız’ın seçim günü de okullarda olay çıkarttığı gelen bilgiler arasında.

Urfa’nın Suruç ilçesideki olayların AKP’li Milletvekili Adayı İbrahim Halil Yıldız, çok sayıda silahlı koruma ile ilçedeki okulları tek tek dolaşarak, HDP’nin sandık görevlilerini darp ettiği, AKP ve Erdoğan lehine blok oy kullandırttığı iddia edildi.

Yıldız’ın, beraberinde onlarca silahlı koruma ile Suruç’ta yurttaşların oy kullanmak üzere geldikleri okulları dolaştığı edinilen bilgiler arasında yer aldı. Şimdiye kadar Atatürk ve Cumhuriyet İlköğretim Okulları ile GAP Anadolu Lisesi’ne gittiği söylenen AKP’li Yıldız ve beraberindekiler sandık görevlilerini okul dışına çıkartıp, HDP’li sandık kurul üyelerini darp ederek, AKP ve Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan lehine blok oy kullandırttığı söylendi. Suruç’ta bu yaşananlara benzer şekilde Merkez Haliliye ilçesindeki Uluhan İmam Hatip Ortaokulu’nda da CHP’li sandık görevlilerinin darp edilerek dışarı çıkarıldığı söylenmekte. Görevliler jandarma karakoluna giderek suç duyurusunda bulundu iddia edildi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ