Seçim usulsüzlüklerini protesto edenlerin gözaltı süresi uzatıldı

24 Haziran akşamı seçimlerde usulsüzlük yapılmasını protesto ettiği için gözaltına alınan 4 CHP üyesinin gözaltı süresi 7 gün uzatıldı.

29 Haziran 2018 0

Birgün’den Seda Balmumcu’nun haberine göre, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı üzerine, “Cumhurbaşkanına hakaret”, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama”, “Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama” gerekçeleriyle düzenlenen operasyon ile dün gece Ramazan Gökoğlu, Mahir Şen, Hasan Çetin, Mustafa Yamurça ve 1 kişi daha Güvenlik Şube polisleri tarafından evleri basılarak gözaltına alındı.

CHP Gençlik Kolları Konyaaltı İlçe Başkan Yardımcısı Oğuzhan Erten, BirGün’e yaptığı açıklamada gözaltına alınan 4 CHP üyesinin gözaltı süresinin ‘yeterli delil toplanamaması’ gerekçesiyle 7 gün daha uzaltıldığını söyledi.

Gözaltına alınanlardan Mustafa Yamurça ise ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Erten, avukatların gözaltı süresinin uzatılmasına itiraz ettiğini belirtti

NE OLMUŞTU?

24 Haziran Pazar günü Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili seçimlerinde gündüz sandık başında oylarına sahip çıkan yüzlerce seçmen, akşam da seçimde usulsüzlük yapıldığı haberi üzerine Antalya Adliyesi önünde toplanmıştı.

Antalya Adliyesi önünde, seçimde usulsüzlük yapıldığı haberleri üzerine sonuçları protesto eden 5 CHP’li genç gözaltına alınmıştı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ