Seçmen tehditle baskın seçime gidiyor!

18 Haziran 2018 0

24 Haziran ”baskın” seçimine kısa bir süre kala başta AKP Milletvekili Adayları ve AKP’li Belediye Başkanları olmak üzere, valisinden kaymakamına AKP’nin ”atanmış”  kadroları, ceylan derili koltuklara oturmak için, AKP’ye oy vermeyen seçmeni korkutmaya, sindirmeye, tehdit etmeye devam ediyor.

Sosyal Medya hesabında Yaşar Ali Kurtuluş ismini kullanan AKP’li: “Bunlar Reisin Emrini bekliyor.” diyerek nerede çekildiği belli olmayan bir düzine otomatik silahın fotoğrafını paylaştı. Profilinde AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğrafı bulunan bu kişi, açıkça AKP’ye oy vermeyenleri ölümle tehdit etti. Bu paylaşım sosyal medyada büyük bir tepkiyle karşılandı.

BU İLK DEĞİL

AKP Iğdır Milletvekili adayı Ahmet Tutulmaz, Iğdır’da katıldığı bir etkinlikte yaptığı konuşmada: “Birilerini çok iyi gözetliyoruz. Şu an yanımızda olanları da, olmayanları da çok iyi görüyoruz. Şunu bilin ki, AK Parti Teşkilatı dimdik ayaktadır. Yanında yer alanlara vefasını gösterecek ama yanında olmayanların da hesabını 25 Haziran sabahı kesecektir.” demişti.

AKP Elazığ Milletvekili adayı Şermin Balık geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada: “Kurtuluş savaşında kurşunsuz süngü ile mücadele verdik. Bugün medya üzerinden, ekonomi üzerinden sandık üzerinden savaş veriyoruz. 24 Haziran onun için çok önemli. Sandıktan ya olacağız ya öleceğiz. Sandıktan güçlü çıkmazsak Meclis gücü ile çıkmazsak, üzerimizdeki oyunlar çok daha artacak” dedi.

AKP’li Şanlıurfa Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, partisinin bir seçim toplantısında yaptığı konuşmada aynı tavırla: “Eğer oy vermezlerse onları kadrodan çıkarıp, eskisi gibi işsiz yapmak benim namus borcumdur.” dedi.

AKP Pendik İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Oğuz ise Twitter hesabından: “Muharrem İnce’nin Pendik’teki mitingine gidip başı sıkışınca bizi arayanlar size bundan sonra kapımız kapalıdır bilesiniz. Ak Parti’nin kapısı dava neferlerine açıktır, iyi gün dostlarına değil” ifadelerini kullanarak AKP’ye oy vermeyenleri,  devlet olanaklarından faydalanamamakla tehdit etmişti.

Şırnak Valisi Mehmet Aktaş da kendisini AKP’nin İl Başkanı sanarak, Şırnak ve  ilçelerine bağlı köylere hitaben: “AKP’ye oy verirseniz eğer 4 ay sonra tapularınızı alırsınız”, “HDP’ye oy verirseniz buraya huzur gelmez, AKP’ye oy verirseniz sorunlarınız çözülür” dedi.

Neyseo

BENZER KONULAR
YORUM YAZ