Sema Pekdaş: “Yeniden adayım”

İzmir’de Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, yerel bir TV kanalında katıldığı programda yeniden belediye başkanlığına aday olacağını açıkladı.

09 Ekim 2018 0

2019 yılında gerçekleşecek yerel seçimlerde görevine devam etmek için aday olacağını bir kez daha yineleyen Pekdaş, “Yeni dönem bildiğimiz bir dönem değil. Bilgi, birikim, cesaretle karar alınabilecek bir dönem. Bu nedenle adayım diyorum. Kamuculuğun önemli olduğunu düşünüyorum. Bu iddiadayım. Sadece düşünmüyorum bu yönde uygulamalar yapıyorum. Siz ekonomiyi buna göre yöneten bir sistem kurmazsanız, insanları serbest piyasanın insafına bırakırsanız orada sosyal adalet kalmaz. İnsanların yurttaş olması gerekir. Biz de yerelden nasıl katkıda bulunuruz, buna bakıyoruz. Yeni dönemde dayatılacak belediyeciliğe karşı doğru uygulamaları hayata geçirmek ve başlamış işlerin tamamlanmasını sağlamak için adayım. Söyleyecek sözüm ve yapacak çok şeyim var. Takdir genel merkezin ve Konaklı hemşerilerimizin. Kuşkum yok. Adayım diyorum” diye konuştu.

AKP’li vekillerin Konak için yaptığı eleştirilere de yanıt veren Pekdaş, “İzmir’e, Konak’a bakıyorlar eski yapıları görüyorlar varoş diyorlar. Tarihe bakıyorlar varoş diyorlar. Bu zihniyetle karşı karşıyayız. İşimiz bundan zor. Bir de bunlar kendilerine muhafazakar diyorlar. Tarih bilincinden yoksunlar” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ