Soros o kampanyaya para akıtıyor…

ABD’li milyarder ve emperyalistlerin manipülatörü Soros’un desteklediği bir grup, İngiltere’nin AB’den çıkmasına karşı bir kampanya başlattı.

09 Haziran 2018 0

“İngiltere İçin En İyisi” (Best for Britain) adlı grup, İngiltere ile AB arasındaki Brexit anlaşmasının, ülkeyi AB içinde tutma seçeneğini de içerecek şekilde referanduma sunulmasına yönelik kampanyasına düzenlenen basın toplantısıyla başladı.

İngiliz milletvekillerini hedef alan kampanya, parlamentonun, İngiltere’nin AB’den resmen ayrılacağı tarih olan 29 Mart 2019’dan önce yeni bir referandum yapılması için karar almasına yönelik çalışacak.

SOROS’TAN AÇIK DESTEK

Brexit’e karşı olduğunu kamuoyu önünde dile getiren Macar asıllı ABD’li milyareder Soros, kampanyaya 500 bin sterlin (3 milyon TL) bağışlayacağını açıklamıştı.

Dünyanın çeşitli ülkelerinde sivil toplum örgütleri kurdurup finanse ederek ABD’nin politikalarını yayan George Soros, geçen ay yaptığı bir konuşmada, Brexit’in her iki tarafa da zarar vereceğini savunarak, “Ayrılık uzun süre alacak, muhtemelen 5 yıldan uzun sürecek. Siyasette 5 yıl sonsuzluk gibidir, özellikle de bugünkü gibi devrimsel zamanlarda.” ifadelerini kullanmıştı.

İngiltere’de halk önceki yıl yapılan referandumda yüzde 52 oyla Brexit kararı almış, ayrılık süreci de geçen yıl 29 Mart’ta resmen başlamıştı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ