Sosyal Medya’dan Gökçek’e Büyük Tepki!

20 Haziran 2018 0

24 Haziran baskın seçimlerine az bir süre kala, eski Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, Twitter hesabından seçim anketi gerçekleştirdi. Gökçek anketinde Millet İttifakı’ndan ‘Teröristler’ şeklinde bahsetti.

Gökçek, Twitter hesabından yaptığı ankette, “Sizce bu seçimi AK Parti/MHP Cumhur İttifakı mı kazanır, yoksa FETÖ/Batı destekli teröristler mi kazanır? Anket sonunda yorumumu bekleyin. Not: Süre 4 saat…” ifadelerini kullandı. Seçenekler sosyal medya kullanıcıları tarafından tepki çekerken, anket ‘Yüzde 71 Teröristler kazanır’, ‘Yüzde 29 Cumhur İttifakı kazanır’ şeklinde sonuçlandı.

Gökçek, sonuçların ardından yaptığı açıklamada, şunları söyledi;

“Anket inanılmaz ilgi gördü. Yorumu sonunda yapacaktım ama yeterince zaten katılım oldu. Anket tahmin ettiğim gibi teröristlerin çoğunluğu ile çıktı. Aslında bu anketi tuzak bir anket olarak, bir şeyleri ispat için yaptım. Bir kere burada kastedilen kesinlikle Millet İttifakı değil. Saadet ve İYİ Partililer ile terörist hamisi HDP’ye destek vermeyen CHP’lilere kim terörist diyebilir. Tenzih ederim. Benim kastım Kandil’i destekleyenler, benim kastım FETÖ’cüler ve benim kastım bunları destekleyen Batı. Dikkat ederseniz teröristler bir anda organize oldu ve ankette teröristler kazanıra yüklendiler. Bu anket teröristler ifşa için düzenlenmişti. Beni sevmeyebilirsiniz ama milletini sevenler HDP’yi de sevemez.”

Bu duruma binlerce vatandaş twitterdan tepki göstererek Melih Gökçek’in FETÖ’ye olan desteğini gösteren sözlerini “#FetöcüGökçekTutuklansın” ,“#TeröristSensinMelihGökçek” “#Sıkıldık” etiketleriyle paylaştı. Etiketler çok sayıda paylaşıma ulaşarak Twitter gündeminde üst sıralarda yer aldı.

İşte o paylaşımlardan bazıları;

NeyseO

BENZER KONULAR
YORUM YAZ