Sporda geç gelen karar: “Koronavirüs nedeniyle tüm ligler ertelendi”

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Türkiye’de tüm liglerin ertelendiğini duyurdu.

20 Mart 2020 0

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, futbol, basketbol ve voleybol federasyonlarının başkanlarıyla gerçekleştirdiği toplantının ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Kasapoğlu,  Türkiye’de tüm liglerin ertelendiğini duyurdu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve binlerce kişinin ölümüne neden olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelenin her alanda devam ettiğini vurgulayan Kasapoğlu, “Federasyon başkanlarıyla detaylı bir değerlendirme imkanı bulduk. Bizim amacımız Türk gençlerinin yarınlarını planlamak”  dedi.

Bakan Kasapoğlu, “Türkiye olarak liglerin seyircisiz oynatılma kararını en erken alan ülkelerden biri olduk. Tedbiren aldığımız bu karar, koronavirüsün yayılım durumu çerçevesinde ilgili kurumlarımızla diyalog çerçevesinde alındı. Dün Cumhurbaşkanımız başkanlığında yapılan toplantı ve bugün federasyonlarımızın başkanlarıyla yaptığımız görüşme sonrasında liglerin ertelenmesine karar verdik” diye konuştu.

Çok sayıda spor dalında, oyuncular liglerin hala ertelenmemesi üzerine yöneticilere tepki göstermiş, buna rağmen federasyon başkanları liglerin seyircisiz devam etmesi kararı almıştı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ