Suriye ordusu İdlib’in kritik noktasına girdi!

Reuters haber ajansı, Suriye ordusunun İdlib’in Marat el Numan ilçesine girdiğini öne sürdü.

29 Ocak 2020 60 1

Reuters’ın son dakika olarak geçtiği habere göre, Suriye ordusunun İdlib’in güneyindeki stratejik önem taşıyan Marat el Numan ilçesine girdi.

Yaşanan gelişmelerinin ardından 12 Ocak’ta ateşkes ilan edilen bölgeyle ilgili Milli Savunma Bakanlığı’ndan (MSB) açıklama geldi.

MSB tarafından yapılan yazılı açıklamada, ”12 Ocak 2020 tarihli ateşkes ilanına rağmen İdlib’de havadan ve karadan saldırılarla masum sivilleri katletmeye, yüz binlerce insanın kış şartlarında evlerini zorla terk ve göç etmesine ve büyük bir insanlık trajedisine neden olmaya devam ettiği kaydedildi. Astana ve Soçi mutabakatları kapsamında görev yapan gözlem ve kontrol noktalarımızın güvenliğini tehlikeye atacak her türlü girişime meşru müdafaa çerçevesinde en sert şekilde tereddütsüz karşılık verilecek ve mukabele edilecektir” ifadelerine yer verildi.

Suriye Ordusu’nun operasyonlara devam ederek Serakib ve Eriha’yı da şeriatçılardan geri alması beklenmekte.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Levent Çelik

Suriye Ordusu Ortaçağçı Irticanın ensesinde boza pişiriyor. Emperyalizmin uşaklarını Suriye topraklarından temizledikten sonra sıra diğer emperyalistlere ve siyonist Israil e gelecek umarım .