Telegram ile “mesajını görmedim” dönemi bitiyor!

Telegram’da bir mesajın, karşı taraf çevrimiçi olduğunda otomatik gönderilmesini sağlayabiliyorsunuz.

09 Ocak 2020 0

Türkiye’de çok popüler olmasa da, dünya genelinde ciddi bir kullanıcı kitlesi bulunan Telegram birçok kişi tarafından WhatsApp’a alternatif olarak kullanılıyor. Uçtan uca şifreleme sunan uygulama yeni özelliklerini bu hafta duyurdu.

SDN‘nin haberine göre, WhatsApp’a kıyasla daha güvenli bir mesajlaşma uygulaması olarak görülen Telegram için yayınlanan büyük güncellemenin detayları şöyle;

1- Hali hazırda uygulamanın renk şemalarını ve arka planı değiştirmek mümkün. Theme Editor 2.0 ile artık renk seçme aracından özel renk belirleyebiliyorsunuz. Uygulama geneli, arka plan ve mesaj görünümü için bu renkleri kullanmanıza izin verilirken, temanızı tamamladıktan sonra kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz.

Güncelleme arka plan için daha fazla deseni beraberinde getiriyor. Manuel özelleştirme istemeyenler ise daha önceden ayarlanan temaları kullanabiliyor.

2- Telegram’ın kullanıcılara sunduğu bir diğer yenilik: Çevrimiçi Olduğunda Gönder.

Adından da anlaşılabileceği üzere bu özelliği kullanarak bir mesajın, karşı taraf çevrimiçi olduğunda otomatik gönderilmesini sağlayabiliyorsunuz.

3- Daha gelişmiş mekan paylaşımından, podcast ve sesli kitap desteğine kadar daha onlarca özellik uygulama ile kullanıcılara sunulmuş durumda 20 dakikadan uzun ses dosyaları podcast olarak görülüyor. Bu bahsettiğimiz özellikler ve daha daha fazlası hem iOS hem de Android için kullanıma sunuldu. Uygulamanın Windows ve Mac (masaüstü) sürümleri de bazı yeni özelliklerle güncellendi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ