TOKİ işçileri kendilerini Meclis kapısına zincirledi

Ankara’daki TOKİ inşaatında çalışan dört işçi iki yıldır para alamadığı için kendilerini Meclis’in kapılarına zincirledi.

08 Ocak 2019 65 0

Mamak’ın Gülseren Mahallesi’ndeki TOKİ inşaatında çalışan işçiler önceki gün de eylem yapmıştı. Gözaltına alınıp bırakılan işçiler, bu öğlen Meclis’te yaptığı eylemin ardından tekrar gözaltına alındı.

CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer’in aktardığı bilgilere göre süreç iki yıl önce işçilere verilen çeklerin karşılıksız çıkmasıyla başladı. İşçilerin firma sahibine açtığı davada bugüne kadar iki kere hakim, dört kere de avukat değişikliği yapıldı.

TOKİ işçileri sürece ilişkin “Dava belli bir aşamaya geldikçe ya avukatlar çekildi ya da hakim değişikliği yapıldı”dedi.

TOKİ başkanı sorunu çözmek için elinden geleni yapacağını ifade etmiş, fakat işçiler ile yapılan görüşmelerde çözüm için somut adım atılmadığı anlaşılmıştı.

İşçiler, TOKİ’deki ilgili daire başkanının kendilerine “Bizi milletvekilleri aradı durumu anlattılar. Biz sizin ödemelerinizi yapacağız fakat en erken iki ayı bulur ve de ancak bir kısmını verebiliriz” dediğini aktardı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ