Toleyis Sendikası, 70 gündür direnen TÜVTÜRK işçilerini ziyaret etti

Türk-İş’e bağlı Toleyis Sendikası, TÜVTÜRK araç muayene istasyonunda sendikaya üye oldukları için işten çıkartılarak direniş başlatan işçileri ziyaret etti.

23 Ekim 2018 0

Neyseo – Kötü çalışma koşullarına, sefalet ücretine isyan ederek sendikalaşma kararı alan TÜVTÜRK işçileri DİSK’e bağlı Nakliyat-İş sendikasına üye oldular. Nakliyat-İş sendikasının çoğunluğu sağlamasının ardından işveren işçileri silahlı tehdit ve baskıyla sendikadan istifaya zorlandı. 18 işçi üyeliklerinden vazgeçmeyince işten atıldı.

Bunun üzerine işçiler anayasal hak olan sendikaya üye olma haklarına sahip çıkmak, haksız bir şekilde atıldıkları işlerine geri dönmek ve insanca yaşayabilecekleri ücret ve çalışma koşullarını sağlamak için iş yerlerinin önünde direnişe başladılar.

70 gündür direnen Nakliyat-İş üyesi TÜVTÜRK işçilerine dün Toleyis Sendikası İzmir Şube Başkanı Mustafa Çelik, İzmir İl Temsilcisi Fahri Kaya ve sendika yöneticileri dayanışma ziyaretinde bulundular.

Toleyis Sendikası yöneticileri, direniş hakkında bilgi alışverişinde bulunarak direnen TÜVTÜRK işçileri işlerine iade edilene kadar yanlarında olacaklarını ifade etti.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ