Uluslararası Şam Fuarı devam ediyor

60’ıncı Uluslararası Şam Fuarı 9’uncu gününde ziyaretçi akınına uğruyor.

14 Eylül 2018 0

7 yıldır devam eden savaş sona doğru yaklaşırken zaferine düşmanları da dahil tüm dünyanın kesin gözüyle baktığı Suriye’de hayat normale dönmeye başladı.

Uluslararası Şam Fuarı, bunun en önemli göstergelerinden bir tanesi. Bu yıl 60’ıncısı düzenlenen ve 6 Eylül’de başlayan fuar, bugüne kadar yurt içi ve yurt dışından 1 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırladı. Fuarda ziyaretçi sayısının her geçen gün artması dikkat çekti.

Fuarda, firmaların tanıtım ve satış standlarının yanısıra Suriye’yi gelen yabancılara tanıtmak amacıyla çalışmalar da yapılıyor.

Bunların dışında fuar kapsamında Lübnan, Filistin gibi ülkelerden gelen sanatçılar da eserlerini sergileyerek konserler düzenliyor.

Fuarda Suriye’nin kendi imal ettiği ‘Sahab 73’ isimli uçak da tanıtıldı. Ziyaretçilerden büyük ilgi gören uçağın devam eden savaşa rağmen üretilmesi büyük bir başarı olarak değerlendirildi. Suriyeli mühendislerin tasarlayıp ürettiği hafif uçak kategorisindeki “Sahab 73” temel uçuş eğitimi ve sportif amaçlı kullanılacak. Uzunluğu 5,9 mt, yüksekliği 2,2 m, kanat açıklığı 8,5 mt olan çift kişilik uçak ortalama 180 km/saat hıza sahip.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ