‘Uluslararası TRT Belgesel Ödülleri’ için son başvuru 25 Ocak

Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu (TRT) , amatör ve profesyonel belgesel filmcileri desteklemek, belgesel türünün gelişmesi ve yaygınlaşmasına katkıda bulunmak, çeşitli ülkelerden farklı ve yüksek nitelikli belgesel filmlerin seyirciyle buluşmasını sağlamak ve uzun vadede dünyanın her tarafından belgeselcilerin buluşacağı ve düşünce alışverişinde bulunacağı bir zemin oluşturmak amacıyla,  “Uluslararası TRT Belgesel Ödülleri”ni bu yıl 11. kez düzenleyecek.

27 Aralık 2018 39 0

Katılımın ücretsiz olacağı etkinlik için başvuruların, ön eleme için, en geç 25 Ocak 2019 tarihine kadar TRT’ye iletilmiş olması gerekmektedir.

Sonuçları 8 Mart 2019’da ilan edilecek ön elemenin ardından, seçici kurulların izleme ve değerlendirmeleri 25-28 Nisan 2019 tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak ve kazananlar  29 Nisan 2019 Pazartesi günü, yönetmenler, sektör temsilcileri, basın mensupları ve festival konuklarının katılımıyla düzenlenecek ödül töreniyle açıklanacak.

11.Uluslararası TRT Belgesel Ödülleri’ne ilişkin yarışma koşulları, önemli günler, ödüller v.b. her türlü ayrıntılı bilgiye www.trtbelgesel.com adresinden ulaşabilirsiniz.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ