Uzaklaştırma kararı olan adam eşini kurşuna dizdi!

İstanbul Bahçelievler’de uzaklaştırma kararı olan erkek, eşini sokak ortasında silahla vurdu. Vücuduna yedi kurşun isabet eden kadın ağır yaralandı. Saldırgan erkek olay yerinden koşarak kaçarken, kadın hastaneye kaldırıldı.

05 Haziran 2019 35 0

Olay saat 11.00 sıralarında Yıldırım Beyazıt Caddesi üzerinden meydana geldi. Eşiyle boşanma aşamasında olan Ayşegül C. cadde üzerinde yürüdüğü sırada uzaklaştırma kararı olan eşinin silahlı saldırısına uğradı. Saldırgan adam yanında getirdiği silahla eşine kurşun yağdırdı. Vücudunun çeşitli yerlerine yedi mermi isabet eden kadın kanlar içinde yere yığılırken, Hasan Engin C. ara sokağa girerek olay yerinden kaçtı. Ağır yaralanan kadına ilk müdahaleyi çevredeki vatandaşlar yaptı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri ağır yaralanan Ayşegül C.’yi çevredeki özel bir hastaneye kaldırdı. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından kadın İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’ne sevk edildi.

Olayı gören vatandaşlar olay yerine Ayşegül C. ‘nin olay yerine gelen bir yakınının “Koruma talep ettik vermediler” diye bağırdığını söyledi. Yaşananları anlatan görgü tanıklarından İhsan sevim, “Evdeydim silah seslerini duydum. Camdan baktım kadın yerde. Kadın yatıyordu. Bir bayan müdahale ediyordu. Yardım istedik ölmesin diye” dedi. Bir başka görgü tanığı da olay yerine gelen bir yakınının koruma istedik vermediler diye bağırdığını anlattı. Polis ekipler caddeyi araç trafiğine kapatarak olay yerinde inceleme yaptı. Polis ekipleri saldırgan adamı arıyor.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ