Vahşet! Yavru köpeğe tecavüz…

Sakarya’nın Pamukova ilçesi’nde 6 aylık sokak köpeğine tecavüz edildi. Pamukova Doğa Canlılarını Koruma Derneği üyeleri tarafından Geyve’de bir veterinere getirilen köpek yavrusu tedavi altına alındı.

15 Mayıs 2019 70 0

Alınan bilgilere göre Sakarya’nın Pamukova ilçesinde bulunan Pamukova Doğa Canlılarını Koruma Derneği üyeleri önceki gün Çardak Mahallesi yakınlarında sokak köpeklerini besleme yaptıkları sırada 6 aylık bir köpek yavrusunun  ağladığını ve yürüyemediğini gördüler.

Sakarya Medyabarı’n haberine göre, Kendilerinden kaçan köpek yavrusunu yakaladıklarında yavru köpeğin belini tutmaması ve kanaması olduğunu gördüler.

Geyve ilçesinde bulunan Veterinere getirdiklerinde ise köpek yavrusunda tecavüz bulgularına rastlanıldı. Yavru köpeği yakalayan hayvanseverler, tedavi için köpeği veterinere götürdüklerinde hayatlarının şokunu yaşadı.

Bağırsaklarında deformasyon ve yırtıklar olan yavru köpeğin tecavüze uğradığını iddia edilince ilçe ayağa kalktı. Hayvanseverler şüphelinin bulunması için çalışma başlatılmasını istedi.

 MUHTAR KÖPEĞİN TECAVÜZE UĞRAMADIĞINI SAVUNDU

Öte yandan konuyla ilgili olarak konuşan Mahalle Muhtarı Saadettin Özkan, “Konunun gerçekle alakası yoktur, orada bulunan köpek daha önce bir trafik kazası geçirmiştir.Onu orda bakıyorduk, hayvanseverler bulup götürmüşler. Kesinlikle öyle bir şey olma ihtimali yok, eğer olursa da köylü olarak, ilçe insanı olarak biz zaten buna müsaade etmeyiz” şeklinde konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ