Vicdansızlık haberi: Evsiz yurttaşa para cezası kesildi

Polis, Antalya’da evsiz bir yurttaşa “yasak” gerekçesi ile 3 bin 150 lira ceza kesti.

27 Aralık 2020 0

Koronavirüs tedbirleri kapsamında ülkemizde belirli saatlerde sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Tüm dünyada pandemiye sebep olan Korona Virüs sebebiyle yurttaşlar, var olan ekonomik krizle birlikte birde pandeminin yaratmış olduğu ekonomik sorunlarla baş başa bırakılmış durumda. Bu pandemi süreciyle birlikte sorunların üstüne sorunların bindiği günümüzde yurttaşlar İşsizlik ve Pahalılık ile boğuşmak durumunda bırakıldılar.

Antalya’da koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Antalya’da denetim yapan polis ekipleri, izin belgesi olmadan sokakta olan kişilere de denetim yaptı. Turistlere de pasaport sorgulaması yapan polis ekipleri, varyantta yürüyen 32 yaşındaki Ali Çiçek isimli yurttaşa sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiği gerekçesiyle 3 bin 150 TL cezai işlem uygulaması yapıldı.

Polisin Ali Çiçek isimli yurttaşa “Yasak olduğunu bilmiyor musun, neden sokaktasın?” sorusunun üzerine Çiçek, çok çarpıcı bir cevap verdi. Çiçek’in “Biliyorum ama gidecek yerim yok” dediği Polis memuru, Çiçek’e 3 bin 150 lira ceza uygulamaktan geri durmadı. Haberin kamuoyunda yayılması ve paylaşılmasıyla birlikte yurttaşlar bu vicdansız, sosyal devlet uygulamasından yoksun hareketi eleştirdiler.

Olay sonrasında “Türk Polis Teşkilatı” adlı bir sosyal medya hesabında, “Polisimiz burada görevini yapıyor.
Ancak bu olayın içeriğine göre davranmamız lazım geldiğini kabul ediyoruz. Ali Çiftçi’yi tekrar bulduk.
Gerekli desteği ve barınmasını sağladık, helalleştik…  Memleketine intikal ettireceğiz. Polis arkadaşımız da üzgün. Düzeltir, özür dileriz.” şeklinde açıklama yapılarak, bir anlamda günah çıkarma gerçekleştirildi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ