Whatsapp geri adım atmıyor: Sözleşme dayatması devam edecek

Facebook’un sahip olduğu mesajlaşma uygulaması Whatsapp’ın yeni kullanıcı sözleşmesi ile ilgili yeni gelişme…

12 Ocak 2021 0

Twitter üzerinden yapılan açıklamaya göre Whatsapp, sözleşme dayatmasına devam edeceğini duyurdu. Whatsapp, ısrarla gizlilik politikası gereğince konuşmalar hakkında bir bilgi elde edemediğini iddia etti ve uygulamalarının güvenli olduğunu belirtti.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı.

“Bazı söylentilere değinmek ve yüzde 100 net olmak istiyoruz. Özel mesajlarınızı uçtan uca şifreleme ile korumaya devam ediyoruz. Gizlilik politikasındaki güncelleme, arkadaşlarınız veya ailenizle olan mesajlarınızın gizliliğini etkilemez.”

“Yakın zamanda gizlilik politikamızı güncelledik ve çok sayıda düşünceli soru aldık. Bazı dedikodularla birlikte, aldığımız bazı soruları cevaplamak istiyoruz.” 

 “Gizlilik politikamızdaki güncellemenin, arkadaşlarınız veya ailenizle olan mesajlarınızın gizliliğini hiçbir şekilde etkilemediğini açıklığa kavuşturmak istiyoruz. Bunun yerine, bu güncelleme isteğe bağlı olan, verileri nasıl topladığımız ve kullandığımız konusunda daha fazla şeffaflık sağlayan WhatsApp’ta bir işletmeye mesaj göndermeyle ilgili değişiklikleri içerir.”

 “Özel mesajlarınızı göremeyiz veya aramalarınızı duyamayız, Facebook da göremez. Ne WhatsApp ne de Facebook mesajlarınızı okuyamaz veya WhatsApp üzerinden arkadaşlarınız, aileniz ve iş arkadaşlarınızla yaptığınız aramaları duyamaz. Ne paylaşırsanız paylaşın, aranızda kalır. Bunun nedeni, kişisel mesajlarınızın uçtan uca şifreleme ile korunmasıdır. Bu güvenliği asla zayıflatmayacağız.”

Yapılan açıklamalara rağmen, Whatsapp’ın düşüşü devam etmekte. Kullanıcılar, alternatif mesajlaşma uygulamalarına yönelmekte.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ