Y-CHP, Ümit Kocasakal ve İrem Çiçek’i disipline sevk etti

CHP’nin CNN Türk için aldığı yayına çıkmama kararına uymadığı iddia edilen Ümit Kocasakal ve İrem Çiçek’i kesin ihraç istemiyle disipline sevk etti. Ayrıca CHP eski milletvekili Mehmet Sevigen de disipline sevk edilenler arasında yer aldı.

14 Şubat 2020 0

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, 6 Şubat’ta düzenlediği basın toplantısıda, CHP Merkez Yönetim Kurulu’nun, “Partiyi ve partilileri kötü gösterme ve gerçekleri çarpıtma” gibi gerekçelerle, partililerin CNN Türk yayın ve programlarına katılmaması kararı aldığını duyurmuştu.

CHP üyeleri eski İstanbul Barosu Barosu Başkanı Ümit Kocasakal ve avukat İrem Çiçek, CNN Türk’ün yayınlarına katılmayı kabul ettiler. Kocasakal, CNN Türk’te Başak Şengül’ün sunduğu Akıl Çemberi programına, Çiçek de Ahmet Hakan’ın Tarafsız Bölge programına konuk oldu.

İrem Çiçek aynı zamanda Ergenekon kumpas davasında tutuklanan CHP eski milletvekili Dursun Çiçek’in kızı.

İrem Çiçek, CNN Türk’e çıkmasına gelen eleştiriler üzerine Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “CHP’de bir görevim yok. Avukatlık mesleğime devam ediyorum. Boykottan haberim var. Daha önce olduğu gibi doğru bildiğimizi her mecrada anlatmaya devam” dedi.

CHP üyesi Kocasakal ve Çiçek CNN Türk kararına uymadıkları için ihraç istemiyle disipline sevk edildi.

Bu iki ismin yanı sıra CHP eski milletvekili Mehmet Sevigen de ihraç talebiyle disipline sevk edilenler arasında yer aldı.

Gerçek Gündem sitesi, Sevigen’in CHP Gaziosmanpaşa İlçe Kongresi’nde, Libya’nın işgali konusunda parti ile ayrı düşündüğünü anlattığı konuşmasından ötürü disipline sevk edildiğini aktardı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ