“Yaralı ve ölüm kayıtlarında adı yok, bedeni yok”

Sakarya’nın Hendek ilçesinde bulunan havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamada hayatını kaybeden işçilerin kimliklerinin tespitleri için DNA örnekleri alınmaya başlandı.

04 Temmuz 2020 0

Patlamanın meydana geldiği fabrika bölgesine çok sayıda itfaiye, sağlık, AFAD, polis ve jandarma ekibi kayıp olduğu belirtilen kişilerin bulunması için görev yapıyor.

Cumhuriyet’ten yer alan habere göre, Yakınından haber alamayanlardan biri de Avukat Gülşen Uzuner. Twitter hesabından yaptığı açıklamada dayısını patlamada yaşamını yitirdiğini belirterek DNA testi için örnek verildiği bilgisini paylaştı.

Uzuner’in paylaşımı şöyle: 

“Fabrika sahibi görevinin başında dedi ülkedeki en yetkili ağızı. Benim bildiğim gözaltında olması gerekiyor onun. Suç delillerini karartmaması, örtbas etmemesi, kaçmaması için! Dayımı Hendek’teki patlamada kaybettik. DNA testi için örnek verildi; henüz sonuç yok. Yaralı ve ölüm kayıtlarında adı yok, bedeni yok. Ama aileyi arayıp diyor ki muhtar cenazeniz yolda geliyor, patron demiş. Devlet bilmiyor, patron nereden biliyor? Cenaze mi kaçırıyorsunuz?”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ