Zenginlerin korona virüsü önlemi: Özel doktorlarla sığınaklara kaçıyorlar

Zenginler yanlarına özel doktorlarını alarak enfekte olmamış ülkelerdeki sığınaklara kaçıyor.

12 Mart 2020 0

Dünya çapında milyonlarca insan Koronavirüs’ten korunmak için çeşitli önlemler alırken, süper zenginlerin yanlarına özel doktorlarını alarak virüsün yayılmadığı ülkelere ve sığınaklara kaçtığı belirtildi. Buna göre, “süper zengin” olarak addedilen birçok kişi şehir dışındaki evlerine ve Yeni Zelanda gibi ülkelerdeki özel tasarım sığınaklara kaçıyor.

The Guardian’ın haberine göre, dünyanın en zengin kesiminin aldığı önlemlerin el dezenfektanının ne kadar ötesine geçtiğini masaya yatırdı. Haberde, süper zenginlerin Koronavirüs testi yaptırmak için klinikleri adeta ablukaya aldığı, özel jet rezervasyonları ve sığınak inşası siparişlerinde patlama yaşandığı belirtildi.

PrivateFly isimli özel jet şirketinin yöneticisi Adam Twidell, yüksek riskli ülkelerdeki zenginlerden gelen rezervasyonların arttığını söyledi. Twidell, uçuşlarda çoğunlukla zaten sağlık sorunları yaşayan ve havalimanlarında kalabalıklara karışmak istemeyen yaşlıların olduğunu, bazı zengin müşterilerinin de İtalya tipi karantina önlemleriyle hapsolmamak için İngiltere ve başka Avrupa ülkelerinden çıkış yaptığını anlattı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ